Й.С. К’ябґон Чецанґ

Його Святість Дрікунґ К’ябґон Чецанґ Рінпоче є одним із двох духовних керівників Дрікунґ Каг’ю лінії тибетського буддизму. Народившись у 1946 році в Лхасі (Тибет), він був визнаний переродженням попереднього Дрікунґ К’ябґона і був формально інагурований у Дрікунґ Тілі, головному монастирі лінії Дрікунґ Каґ’ю в Центральному Тибеті. Під час тибетської кризи наприкінці 1950-х, його батьки втекли до Індії, а він залишився у Дрікунґ Тілі. В 1959 р. комуністичний Китай закрив монастир, і Його Святість Дрікунґ К’ябґон Чецанґ був прийнятий його вчителем, Його Превелебністю Ґ’ябра Рінпоче. Після закінчення школи у Лхасі, в 1969 р. він був прикріплений до сільської ферми, тяжко працював по п’ятнадцять годин на добу.

У 1975 р. Його Святість Дрікунґ К’ябґон Чецанґ самостійно (за виключенням допомоги від двох незнайомців, в найбільш скрутній ситуації) пішки перетнув Гімалайський кордон, який розділяє Тибет та Непал. Він подорожував до Дгарамсали (Індія), резиденції тибетського уряду у вигнанні, де він зустрівся з Його Святістю 14-им Далай Ламою, і був повторно інагурований. Потім, після вісімнадцяти років розлуки, Його Святість Дрікунґ К’ябґон Чецанґ зустрівся зі своєю сім’єю у Сполучених Штатах Америки. Він залишився у США на декілька років, продовжуючи свою освіту та вивчаючи англійську, працюючи після школи в МакДональдсі, вдосконалюючи англійську.

У 1978 р. він повернувся до Індії, повністю присвятившися справжній буддійській практиці та рітрітам, отримав настанови від багатьох великих майстрів тибетського буддизму сьогодення. В 1985 р. у Дера Дуні (Індія) він засновує інститут Дрікунґ Каґ’ю, Джянг Чуб Лінґ, який дає традиційну монастирську і сучасну освіту понад 450 монахам та монахиням, рітрітний центр, а також проект по збереженню усіх текстів Дрікунґ Каґ’ю.