Лама Дава Занґмо

LamaZhuravka

Лама Дава Занґмо, згідно з настановою Ґарчена Рінпоче є духовною наставницею української санґхи Ратнашрі.

Незадовго до того, як Лама Дава Занґмо (Журавка Дазанґ) завершила чотири роки рітріту – послідовної практики медитації в традиційному затворі, – в липні 2009 року Ґарчен Рінпоче призначив її духовною наставницею українського центру «Дрікунґ Спільнота Ратнашрі».

Переклад листа Ґарчена Рінпоче про Ламу Журавку Дазанґ:

«Журавка Тонковид практикує Буддову Дгарму з 1995 року, коли вона прийняла обітниці Притулку та дгармічне ім’я Дава Занґмо від Лами Намсе з Роду передачі Карма Каґ’ю. Відтоді вона отримала численні вчення, передачі та посвячення від лам Родів передачі Н’їнґма, Дрікунґ Каґ’ю та Карма Каґ’ю.

Відколи ми зустрілися в 1997 році, Дава Занґмо прийняла мене за свого корінного Ламу й відповідно покладається на мене. Вона отримувала від мене посвячення, суттєві устні настанови і вводження в природу свідомості.

Протягом усіх цих років Журавка Дазанґ практикувала в багатьох рітрітах у моєму Ґарченівському інституті в Арізоні, США; зокрема в рітрітах, присвячених медитаціям осмислення чотирьох тем, що навертають свідомість до Дгарми, та підготовчим практикам Дрікунґ Каґ’ю, а після цього пройшла традиційний трирічний затвор за системою Дрікунґ Каґ’ю, в якому найосновніші практики – П’ятищаблева Магамудра і Шість Йоґ Наропи. Одразу після цього вона практикувала і завершила четвертий рік рітріту, в якому вдосконалила дисципліни попередніх трьох років затвору.

Дава Занґмо добре звершила ці тренування. Оскільки вона має правильне розуміння і досвід безпосереднього пережиття, я попрохав її навчати і скеровувати учнів в Україні стосовно того, як правильно осягати й практикувати Дгарму, і дбати про їхні потреби, пов’язані з практикою.

В силу її зусиль і досягнень у практиці Дгарми я вважаю цілком доречним Даві Занґмо займатися діяльністю Лами та виконувати відповідні обов’язки, і тому наділяю її титулом Лами.

Кончок Ґ’ялцен
(також знаний як К’ябдже Ґарчен Тріптул Рінпоче)
21 липня 2009 року
Garchen Institute
P.O. Box 4877, Chino Valley, AZ, 86323, U.S.A.  »

Лама Дава Занґмо є надзвичайно цінним вчителем Дгарми, оскільки, присвятивши практиці багато років, вона прикладає великих зусиль аби донести суть вчень усім, хто бажає їх отримати. Її стиль навчання відрізняється тим, що вона розуміючи контекст учнів з України, пояснює Дгарму зрозумілою для них мовою і будує вчення враховуючи потреби учнів. Також її роз’яснення є точними, систематизованими, і простими водночас, а найголовніше – вона завжди нагадує про ціль та сутнісні аспекти практики, що дуже допомагає не губитись серед великої кількості вчень. Вона дуже відкрита і з любов’ю ставиться до учнів, не залишаючи без відповіді жодного їхнього запитання, і щиро прагне щоб учні дійсно зрозуміли та практикували Буддове вчення. Журавка охоче ділиться своїм надзвичайно глибоким розумінням Дгарми, часто використовує приклади зі свого особистого досвіду, і власним життя доводить що, доклавши достатньо зусиль, можливо слідувати вченню бодгісатв незважаючи на ритм сучасного світу.