Медіатека

Зображення Текстcategories_hfilter
37 Практик Бодгісатв

Завантажити текст. З коментаря Ґарчена Рінпоче:

Я дуже рекомендую всім моїм учням особливо ретельно вивчати і осмислювати 37 Практик Бодгісатв . Цей текст – не що інше, як мій заступник. Це – основна порада з глибини мого серця, яку я даю своїм учням. Якщо ви діятиме згідно з вченням «37 Практик Бодгісатв» і ніколи не відхилитесь від нього, це принесе величезну користь особисто вам та усім живим істотам.

texts
Ваджрове начитування ОМ А ХУМ

Лама Ґарчен Рінпочє пояснив практику Ваджрового Дихання коментуючи інструкції Магасідги Тілопи стосовно практики Магамудри: “Це засіб для приборкання прани, що веде до розкриття усвідомлення”. Це надзвичайно потужний засіб для практикуючих, яким складно прорватися крізь ланцюги дуального сприйняття в стан природи свідомості.

teachings
Вступні та Завершальні Молитви

Запис вступних молитов:

Запис завершальних молитов:

prayers
Гімн Шляхетній Тарі
У Двадцяти Одному Славленні з Корінною Мантрою

Славень богині Тарі, яка має двадцять одне проявлення, що відрізняються між собою у своїх мирних та гнівних аспектах. Ця молитва є одною з найпопулярніших серед тибетських буддистів і її регулярно начитують в монастирях та Дгарма-центрах.

prayers
Ґуру Йоґа Гарчена Рінпочє

Ґуру-садгана «Осяйне Надбання Благословінь» зі збірника колективних практик українського центру Дрікунґ Каґ’ю.

Запис практики:

sadhanas
Ґуру-йоґа Великого Переможного Дрікунґпи

У буддизмі є багато практик як методів просвітлення. Серед них – медитація на Ґуру є однією з найважливіших та найефективніших для реалізації Магамудри. Це практика Ґуру-йоґи Джіктена Сумґона, засновника Роду Дрікунґ Каґ’ю, жив у Тибеті в 1143-1217 роках, якого вважають інкарнацією Наґарджуни. Хоча практика ця досить стисла, вона самодостатня для очищення тіла, мови і свідомості у стан просвітлення.

sadhanas
Закликання Дощу Благословінь

Цю молитву до Праотців Роду Передачі Дрікунґ Каґ’ю сотворив К’йобпа Джіктен Сумґон, засновник Дрікунґ Каґ’ю. Вона відома під назвою «Дранґ-чар Зімбу» (сбранґ чхар зім бу), себто «Лагідний Дощ».

prayers
Закликання Майстрів Звіддалля

Цю молитву, що проймає серце жертовністю склав Джамґон Конґтрул Лодро Тхає. Український переклад, так само як і тибетський текст, можна наспівувати на традиційну мелодію.

prayers
Закликання Щастя-Долі (витяг зі садгани білого Дзамбали)

Ця садгана – терма з традиції Ґарчена Рінпоче, тобто з Роду передачі Дрікунґ Каґ’ю. В силу взаємо-залежності побічним ефектом цієї практики – якщо виконуємо її з правильним, альтруістичним, наміром та з бодгічіттою в серці – може бути поліпшення і в матеріальному становищі. Проте виконувати цю практику необхідно з наміром насамперед духовного збагачення і просвітлення.

Запис виконання практики та в один ритм і в одну мелодію з оригінальним тибетським текстом і мелодією цієї садгани: аудіо та відео

prayers sadhanas
Коротка Щодення Ґуру-Йоґа Джецуна Міларепиsadhanas
Молитва до Ар’я Тари, що звільняє від 8-ми страхівprayers
Молитва до Трьох Коренів і Захисників Зв’язаних Обітами

Цю молитву написав Ґарчен Рінпоче у 15-річному віці.

Аудіо

 

prayers
Молитва Притулку Ґарчена Рінпоче

Цю молитву сотворив Ґарчен Рінпоче і оприлюднив її своїм учням 2003 р. під час зимових учень у Ґарченівському Інституті, Аризона, США. Ґарчен Рінпоче злегка переробив її в 2006 р., потім знову оновив у 2012 р.

prayers
Молитва Самантабгадри

Ця молитва – витяг дев’ятого розділу Тантри Великого Звершення, що Розкриває Самантабгадровий Намір Пронизливої Відкритості; в ньому мова йде про те, що, заклавши цей великий сильний намір, сущі істоти не зможуть не пробудитися. Цю те́рму з циклу Північних Скарбів віднайшов і розкодував тертон Ріґдзін Ґодем (1337-1408).

prayers
Настанови Ґарчена Рінпоче

Цитати Ґарчена Рінпочє, які нагадують про сутнісні аспекти Буддових вчень, таких як закон карми та практики відносної та абсолютної бодгічітти, та інших.

teachings
Основоположні Практики (Ньондро)

Настанови Ґарчена Рінпоче по Основоположних практиках та записи вчень Лами Журавки Дазанґ.

teachings
Офіра білого та червоного суру

Перша частина [білий сур] походить з ритуалу Великого Володаря Співчуття з Новітніх Терм [Терсару], а друга частина [червоний сур] походить із [циклу] “Звершення Пробудженого Серця Ґуру практика, що усуває всі перешкоди” [Тхуґдруб барчє кюнсел].

prayers
Офіра очисного диму (санґ) «Джерело Добра і Благоденства»

Даний текст – це скарб (терма) Ґуру Рінпоче, який віднайшов великий дрікунґ-каґ’юпівський тертон Дрікунґ Рінчен Пхунцок (XVI ст.) Це очисна практика, яку, зокрема, щодня виконує Ґарчен Рінпоче і радить своїм учням робити те саме.

Аудіо

prayers
Пісні Міларепи

Збірник пісень та історій життя тибетського йоґіна й барда.

Для ознайомлення на сайті доступні перші 21 розділи.

texts
Посвячення-самадгі

Ця практика посвяти глибоким зосередженням, якій Джіктен Сумґон навчав у своїх надзвичайних глибоких вченнях. Вона може означати як те, що наша здатність до глибокого зосередження (самадгі) є освячена цією практикою, так і те що ця посвята насправді відбувається у просторі нашого самадгі. У текстах згадуються численні блага від цієї практики, серед найвизначніших є такі: благословіння від цієї практики є таким же як і при чотирищаблевій посвяті, вона очищує порушені обітниці та сприяє зростанню блага від особистої практики.

sadhanas
Практика Будди Медицини

Крапля Нектару – Медитація і Мантра Будди-цілителя.

sadhanas
Садгана Білої Тари

Практика Ар’я Тари “Витончена Крапля Безсмерття, Звершення Мандали Довголіття, Чакра, що Сповнює Бажання”

sadhanas
Світло Одвічної Мудрості

Коротка Практика Манджушрі, Воїна Усвідомлення.
Манджушрі – їдам і бодгісаттва мудрості, інтелекту й усвідомлення. У буддизмі Магаяни і Ваджраяни трійця головних бодгісаттв є прообразом трьох основних модальностей буддової природи: мудрість (Манджушрі), любов-співчуття (Ченрезік) і сила (Ваджрапані). Ім’я Манджушрі на санскриті означає дослівно “М’яка велич” або “Ніжна сила”.

sadhanas
Семигранна Молитва Захисту в Тарі

Коли Володар Джиктен Сумґон, медитуючи в печері Е-чунґ, мав видіння Семи Шляхетних Тар, він молився до них цією молитвою, що стала славетна як «Семигранна молитва захисту в Тарі» [або «Сім куплетів молитви до Тари для захисту»]. Вона має в собі надзвичайно потужні благословіння.

prayers
Семирядкова Молитва Ґуру Рінпоче́

Семирядкова молитва Ґуру Падмасамбгави – скупчення хмар благословінь, із яких лине рясний дощ сі́ддгі, розкрита терма, проявлена золотими літерами.

prayers
Славень Імен Шляхетного Манджушрі

Славень Істинних Імен Манджушрі́, Ґнянасаттви, Всепереможного Володаря, оспі́ваний Татха́ґатою Шак’ямуні, з розділу Мереживо Самадгі, що в Мага́йоґа Тантрі Ар’я Маяджала (Шляхетне Мереживо Ілюзії).

prayers texts
Стрімкий Кінь Ґаруди, практика Білої Парасолі

Настанова про те, як подорожувати у сферу Вищого Блаженства згідно з візуалізацією та начитуванням Ушніши-Сіта́тапатри.

Запис у якому Ґарчен Рінпоче начитує цю практику тибетською мовою:

Запис у якому Лама Журавка Дазанґ та Ярослав Литовченко начитують цю практику в українському перекладі в один ритм із тибетським оригіналом:

За наказом Ґарчена Рінпоче, аби практикувати цей чин захисту і відвороту, особливо в ці важкі часи, для (із вуст Ґарчена Рінпоче) «здолання перешкод, для захисту українських воїнів на полі бою та українців у тилу,́ зокрема для практики буддистів в Україні», цю коротку садгану з тибетського тексту, що був переданий Ґарченом Рінпоче влітку 2022р. в його скиті в Арізоні, українською мовою переклав його учень Ярослав Литовченко.

sadhanas
Чудовий Плин Еліксиру Безсмертя

Молитва за довголіття Всеславного Ґарчена [Рінпоче].

Запис:

prayers
Шаматха

Практика шаматхи полягає у однонаправленому зосередженні і направлена на досягнення заспокоєності та ясності свідомості. Розвиток шаматхи має важливе значення для подальших практик.

teachings