Вранці вам варто замислитись над складністю отримання дорогоцінного людського народження, ввечері – про смерть і несталість, а протягом дня розмірковуйте про карму, причину та результат, і дійте згідно з 37 Практиками Бодгісатв.
Для покращення якості медитації, медитуйте коротшими, але частішими сесіями. Найкраще – просто споглядати природу розуму, звичайний оголений розум та зберігати це спостереження. Не намагайтеся зупинити думки, дозвольте їм виникати, але розпізнавайте їхнє виникнення та не слідуйте за ними. Метою є не відсутність думок, а стан, в якому думки безсилі, хоча й виникають. Це має стати звичним для вас. Тоді надалі, коли негативні думки та емоції виникатимуть, ви будете їм непідвладні. Сила таких думок може проявлятися, але в жоден спосіб на вас не впливатиме.
Іноді в медитації виникає момент, коли думки дійсно відсутні. Цієї миті ви дізнаєтеся, що це і є природою вашого розуму – розум перебуває подібно до простору, ясний та порожній, прочинений, він ні за що не чіпляється. Ви маєте підтримувати цю пильну усвідомленість під час будь-якої дії.
Отже, не намагайтеся зупинити думки, просто розпружтеся в природі усвідомлення. Хай би коли ви медитували, наші розуми будуть разом. Якщо ви це збагнете, то не втомлюватиметеся від медитації.