8. Труднощі

У в’язниці Кхенпо Мюнсел Рінпоче наставляв мене: “Ступінь твоєї реалізації визначиться, коли зіткнешся з важкими обставинами. Ти не визначиш її, коли все добре”. Коли ви опиняєтеся у неприємній ситуації, переживаючи нестерпний біль чи бурхливі емоції, лише тоді ви дізнаєтеся, де саме ви є у своїй практиці”.

І додавав: “Несприятливі обставини оприявнять твої приховані недоліки”. Якщо під час таких подій ви спроможні непохитно підтримувати усвідомлення і таким чином не піддаєтеся впливу емоцій, це означатиме, що ви набули досвіду в практиці.

Якби ви ретельно і наполегливо практикували пильне усвідомлення усього лише місяць, якби у цей час ви розпізнавали навіть найтоншу думку та не дозволяли розумові губитися в ілюзіях, то навіть за такий короткий термін ви пересвідчилися б у потужних змінах.

Набувши особистого досвіду спостереження ілюзорної гри розуму, ви більше не засмучувалися б так сильно своїми бідами. По суті єдино необхідним засобом є пильне усвідомлення. Це єдиний дієвий захист, що трансформує як зовнішні, так і внутрішні труднощі.

Ліцензія Creative Commons