27. Що є важливим?

В минулому ви прожили незліченну кількість життів, ви втілювалися у безлічі тіл. Жодної користі зі знання того, ким ви були в минулому житті, немає. Готуватися до майбутнього, прагнути просвітлення, – ось, що важливо. З абсолютного погляду минулі життя насправді є ілюзією. На відносному рівні ми говоримо про кількість та різноманіття життів, але насправді існує тільки одна-єдина неуривність свідомості, поза межами народження та смерті. З погляду природи розуму – немає минулого життя, немає теперішнього життя, немає прийдешнього життя, і немає бардо.

Минулі життя є ілюзорними, нереальними, тому не розмірковуйте над ілюзією. Немає потреби вам знати про них, бо вони належать до відносного рівня, не до абсолютної істини. Що є дійсно для вас важливим зараз – то це знищити чіпляння за “я” та угледіти природу розуму. Не думайте ані про минуле, ані про майбутнє. Не думайте навіть про теперішнє, не чіпляйтеся за жодну з думок. Вдивіться у свій розум просто зараз. Вдивляйтеся у чистий природний стан як він є.

Просто тримайтеся бодгічіти, любові та співчуття, й нічого більше, вдень і вночі. Завжди очищуйте свій розум, зберігаючи пробудженість природного стану.

Ліцензія Creative Commons